Loyiha asosida piyodalarga e’tiborni jalb qilishga intilish yotadi, buning uchun yorug‘likni aks ettiruvchi elementlar va barchaga tanish yo‘l harakati belgilari bo‘lgan sumkalar yaratildi. Bu sumkalar bir vaqtning o‘zida ham funksional aksessuar, ham ijtimoiy belgiga aylandi — ular odamni yo‘lda ko‘zga yaqqol tashlanadigan qiladi va atrofdagilarga hayotning qadrli ekanligini eslatib turadi.
KIAF (Kyiv International Advertising Festival) reklama va ijodiy yondashuv sohasidagi eng nufuzli festivallardan biri bo‘lib, unda hakamlar hay’ati nafaqat vizual yechim va strategiyani, balki jamiyatga real ta’sirni ham baholaydi. VISIBLE BAG‘ning Creative Communications (Kreativ kommunikatsiyalar) / Tactical/Real-Time Response (Taktik/Tezkor javob) nominatsiyasidagi oltin sovriniga loyiq ko‘rilganligi g‘oyaning dolzarb, ijroning ifodali va natijaning ahamiyatli ekanligini tasdiqlaydi.
White Square xalqaro kreativlik festivalida Visible Bag keysi sovrinlarning butun boshli kolleksiyasini to‘pladi, o‘z toifasida eng yaxshi ish (Best of Contest), Brending (Branding / Promotional Printed Materials) nominatsiyasida oltin, tashqi reklama va atrof-muhit dizayni uchun (Outdoor.Sectors / Retail, e-commerce; Brand environment design / Points of Sale, Consumer Touchpoints) ikkita kumush va tashqi reklama, media va ulardan ijodkorlik bilan foydalanganlik uchun (Outdoor / Ambient; Media / Ambient Media; Creative use of Media / Ambient Media) uchta bronza ana sular jumlasidandir.
Usbu g‘alabalar XAVFSIZ HARAKAT loyihasi jamg‘armasida birinchisi emas. O‘tgan yilning kuzidan e’tiboran loyiha turli xalqaro festivallarda bir nechta mukofotlarga sazovor bo‘ldi.
PHNX Awards (Parij, may, 2025 yil)
● Product and Packaging design (Mahsulot va o‘ram dizayni) nominatsiyasida oltin sovriniga munosib ko‘rildi.
● mazkur keys vazifasi reklama sanoatini ijtimoiy mas’uliyat va barqaror rivojlanish atrofida birlashtirish bo‘lgan ACT Responsible (Advertising Community Together) xalqaro professional hamjamiyatining talqiniga ko‘ra Best responsible campaigns (Eng yaxshi ijtimoiy mas’uliyatli kampaniyalar) top-5 ro‘yxatiga kiritildi.
Baku Flames (Boku, may 2025 yil)
● Effective Change Track (Samarali o‘zgarishlar yo‘li) / Sustainable Development Goals / Prosperity & Innovation (Barqaror rivojlanish maqsadlari / Farovonlik va innovatsiyalar) nominatsiyasida kumush sovrinini qo‘lga kiritildi.
TAF! (Toshkent, oktyabr 2024 yil)
● bronza — Marketing & Creative effectiveness. PR campaign (Marketing va ijodiy yondashuv samaradorligi. PR-kampaniya)
● bronza — Social/ESG (Ijtimoiy va ESG loyihalar)
Jolbors (Almati, sentyabr 2024 yil)
● oltin — «Tajriba va brendni faollashtirish»
● kumush — «G‘oyalar»
● kumush — «Bosma materiallardan ijodiy yondashgan holda foydalanish»
● bronza — «Strategiya»
GROSS’ning ta’kidlashicha, ushbu loyiha xavfsiz yo‘l harakati madaniyatini shakllantirish bo‘yicha tizimli ishlarning bir qismidir. Festival mukofotlari ijodiy yondashuv keng jamoatchilik e’tiborini ijtimoiy muammolarga jalb qilishi mumkinligi va real ijobiy o‘zgarishlarga xizmat qilishining yana bir tasdig‘idir.

The social project implemented by the insurance company GROSS, the national marketplace Uzum Market, marketing company Vazari, and agency Synthesis — as part of the road safety campaign Xavfsiz Harakat — has been awarded gold at international creative industry festivals KIAF (Kyiv, Ukraine) and White Square (Minsk, Belarus). This is not the first professional award for the case, which has quickly become a striking example of how businesses can speak about important issues — simply, boldly, and convincingly.
At the heart of the project lies the desire to draw attention to pedestrians. To achieve this, bags were created with reflective elements and familiar road navigation symbols. These bags became both functional accessories and social markers — making the wearer more visible on the road and reminding others of the value of human life.
KIAF (Kyiv International Advertising Festival) is one of the most respected festivals in the fields of advertising and creativity, where the jury evaluates not only visual solutions and strategy but also the real impact on society. The gold award for VISIBLE BAG in the category Creative Communications / Tactical / Real-Time Response confirms that the idea was relevant, the execution was expressive, and the result — meaningful.
At the White Square international creativity festival, the VISIBLE BAG case collected a whole set of awards:
• Best of Contest
• Gold in Branding / Promotional Printed Materials
• Two Silver awards in Outdoor. Sectors / Retail, e-commerce and Brand Environment Design / Points of Sale, Consumer Touchpoints
• Three Bronze awards in Outdoor / Ambient, Media / Ambient Media, and Creative Use of Media / Ambient Media.
These victories are not the first for the Xavfsiz Harakat initiative. Since fall last year, the project has received several awards at international festivals:
PHNX Awards (Paris, May 2025)
● Gold in Product and Packaging Design
● Ranked in the Top 5 Best Responsible Campaigns by ACT Responsible (Advertising Community Together), whose mission is to unite the advertising industry around social responsibility and sustainable development.
Baku Flames (Baku, May 2025)
● Silver in Effective Change Track / Sustainable Development Goals / Prosperity & Innovation
TAF! (Tashkent, October 2024)
● Bronze – Marketing & Creative Effectiveness. PR Campaign
● Bronze – Social / ESG
Jolbors (Almaty, September 2024)
● Gold – Brand Experience and Activation
● Silver – Ideas
● Silver – Creative Use of Printed Materials
● Bronze – Strategy
GROSS emphasizes that this project is part of a systematic effort to build a culture of road safety. The festival awards are yet another confirmation that creativity can engage a wide audience with social issues and contribute to real, positive change.